SIKÇA SORULAN SORULAR​

Aklınızdaki Sorulara buradan cevap bulabilirsiniz.

Motosikletim Yok Eğitim Alabilir miyim?

Evet. GS 1 ve GS 2 eğitimleri 150cc koruma demirli motosiklet olup tarafımızca temin edilmektedir.

Eğitim Aracı Nedir?

Motosiklet Eğitim aracı Honda CBf150 cc commuter modeldir.

Eğitim İçeriği Nedir?

Teorik bilgilendirme ile başlayan eğitimler pratik çalışmalarla pekiştirilmektedir. Mekanik kontroller, oturuş pozisyonu, doğru konumlanma, slalom, viraj çalışmaları, fren teknikleri, doğru bakış, düşük hızda denge çalışmaları, sekiz çalışması, , yol gözlem, kontra teknikleri ve daha pek çok teknik, eğitim seviyesine göre öğrencilere aktarılmaktadır.

Eğitim Süresi Nedir?

Eğitim programları GS 1-2 ve 3 için 5 saattir. Eğitmenin değerlendirmesi sonucu gerekli görülürse +1 saat uzatılabilir. Yol eğitimi süresi 7 saattir. Gidilecek rotaya ve ihtiyaç duyulan teknik çalışmaya göre süre farklılık gösterebilir.

Eğitimden Sonra Trafiğe Çıkabilecek miyim?

Eğitim bitiminde sürüşe dayalı bilgi ve becerilere sahip olacağınızdan A2 ehliyet sahibi iseniz trafiğe çıkabilirsiniz.

Koruyucu ve Ekipmanlar Eğitim Sırasında Verilecek mi?

Eğitim ekipmanları tarafımızdan verilmektedir, kendinize ait ekipmanlarınız var ise yanınızda getirebilirsiniz.

Yol Eğitimi Alma Koşulları Nelerdir?

GS 1 ve GS 2 eğitimlerini SMART Riding Academy’de veya herhangi başka bir kurumdan alınmış olması gereklidir. GS 1 ve GS 2 alınmadı ise, ancak 5.000 km ve üzeri sürüş tecrübeniz varsa paket program içeriği için bizimle iletişime geçiniz.

Artçılı Eğitim Alabilir miyim?

Evet. Daimi artçınız ile artçılı eğitim progamına katılabilirsiniz.

Eğitime Gelirken Yanımda Ne Getirmem Gerekir?

Kendinize ait ekipmanlarınızı getirebilirsiniz. Hava yağışlı ise su geçirmeyen bir ayakkabı ile gelmeniz tavsiye edilir.

Grup İle Eğitim Alabilir miyim?

Grup şeklinde eğitimleri kendi motosikletleriniz ile alabilirsiniz. Grubun sürüşe dayalı homojen dağılım göstermesi eğitim performansını olumlu yönde etkileyeceğinden, gruplarınızı oluştururken mümkün olduğunca aynı veya yakın seviyelerde sürücüler olmasına dikkat ediniz. Grup max. 8 kişilik olmalıdır.

Ehliyet Olmadan Eğitime Katılabilir miyim?

Ehliyet olmadan sadece GS 1 eğitimine katılınabilir.

Hangi Seviyelerde Eğitim Veriyorsunuz?

Motosikletle hiç tanışmamış, bilgi ve deneyimi olmayan , Motosiklet kullanabilen az tecrübeli veya kendini geliştirmek isteyen Tecrübeli, deneyimlerini bir üst seviyeye taşımak isteyen Sadece Scooter kullanmak isteyen Scooter yanında vitesli motosiklet de kullanmak isteyen herkes için uygun eğitim programlarımız mevcuttur.