Aydın KORKMAZ

AYDIN KORKMAZ 25.12.1977 tarihinde İstanbul’da doğdu. Motosiklet ile ilk tanışıklığı Ortaokul yıllarında olup bu tanışıklık daha sonrasında büyük bir tutkuya dönüştü. Toplam 20 yılı aşkın süredir deneyimi bulunan Aydın Korkmaz 1996 yılında Honda Türkiye ailesine katıldı.

HAKKIMDA

2007 yılında Motosiklet Eğitmen Eğitimi’ni alarak Güvenli Sürüş Eğitmenliğine başlamıştır. Emniyet mensuplarına, Sağlık Bakanlığı ilk yardım personeline, jandarma birimlerine ve bireysel kullanıcılara (Hobi ve ticari amaçlı) 3000’e yakın kullanıcıya grup olarak güvenli sürüş eğitimi vermiştir ayrıca toplamda 7000’e yakın öğrenciye eğitimleri esnasında eşlik etmiştir.

Yurtdışında yeni eğitim merkezlerinin kurulmasında ve güvenli sürüş eğitmenlerinin eğitilmesi konusunda görevler almıştır.

2011 yılında California Super Bike School eğitimlerine katılarak yüksek süratte viraj teknikleri konusunda eğitim almıştır.

2012 yılında MotoCross eğitimlerine katılarak motor sporları tutkusuna MotoCross’u da eklemiş olup pek çok MotoCross sürüş etkinliklerine de eşlik etmiştir. Off Road sürüşlerinde de tecrübeli olan AYDIN KORKMAZ MotoCross’a halen aktif olarak devam etmektedir.

2012 ve 2013 yıllarında gerçekleştirilen GYMKHANA etkinliklerinin düzenlenmesi ve kuralların belirlenmesinde görev alıp hakemlik de yapan AYDIN KORKMAZ, yurtiçi ve yurtdışında birçok aktiviteye, turlara katılarak motosiklet tutkusunu hayat tarzına dönüştürmüştür.

2015 Temmuz ayında Honda Motosiklet Eğitim Merkezin’den ayrılarak kariyer hayatına bireysel ve grup eğitimleri vererek devam etmektedir.

Motosiklet kullanmanın, bilgi ve deneyim sahibi olmanın hiç bitmeyen bir süreç olduğunu düşünerek kendini geliştirmenin , yenilemenin , akıcı ve defansif sürüşün önemini vurgulayan AYDIN KORKMAZ için ‘HER BİNİŞ İLK BİNİŞ’ felsefesi ile tüm sürücüleri ve sürücü adaylarını bilinçli sürücü olmak ve ustalaşmak adına eğitim almaya davet etmektedir.